تبلیغات
مدرسه ی شاد
مدرسه ی شاد
مدرسه ای شاد برای دانش آموزان شاد

    عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اهمیت ندادن به فضای مدارس و عدم شاداب سازی آن موجب افسردگی دانش آموزان می شود.
    حجت الاسلام سید  کاظم موسوی در گفت وگو با  فارس  با اشاره به اینکه مدارسی که دارای فضاهای مناسب آموزشی هستند، امکانات شایسته تری را به دانش آموزان ارائه می دهند، اظهار داشت: معتقدم برای رسیدن به اهداف کلان و مقدس آموزش و پرورش در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان، مدارس جدیدالاحداث باید به تمامی تجهیزات مورد نیاز آنها مجهز باشند.
    وی ادامه داد: وضعیت کلاس های درس یکی از مواردی است که باید در مدارس مورد اهمیت واقع شود چرا که برای پیشرفت، کلاس های درس در عین سادگی باید از استانداردهای لازم برخوردار باشند در غیر این صورت راه به جایی نخواهیم برد.
    شاداب سازی مدارس از طریق رنگ آمیزی
    عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ساعات حضور دانش آموز در مدارس تصریح کرد: با توجه به این امر در مدارس باید تمامی امکانات مورد نیاز دانش آموزان از جمله فضای مناسب تحصیلی و ورزشی، تجهیزات آزمایشگاهی و مواردی که در زمینه ارتقا» سطح علمی آنها موثر است، وجود داشته باشد.
    حجت الاسلام موسوی افزود: حفظ جذابیت های مدارس یکی از موارد مهمی است که باید مورد توجه واقع شود که در این زمینه می توان به شاداب سازی مدارس از طریق رنگ آمیزی و تزئین آنها، تغییر شکل میز و نیمکت های قدیمی و فرسوده با استفاده از رنگ آمیزی، درخت کاری و جدید کردن سرویس های بهداشتی اشاره کرد.
    استاندارد بودن کوله پشتی دانش آموزان
    وی با اشاره به اینکه وجود محیطی امن و آرام در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان بسیار موثر است، تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید مسئولان مدارس برای تحقق این امر باید از ایجاد حاشیه برای مدرسه و دانش آموزان خودداری کنند و به شادابی مدارس و روحیه دانش آموزان بیفزایند.
    عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: یکی از موارد مهمی که خانواده ها باید به آن توجه داشته باشند، وضعیت کوله پشتی فرزندانشان است که به صورت استاندارد و مناسب باشد چرا که با غیر متناسب بودن کوله پشتی دانش آموزان، آنها دچار تغییرات ساختاری ناشایست می شوند و همین امر به سلامتی جسمی و روحی آنها لطمه وارد می کند.
    توجه خانواده ها به نوع کفش دانش آموزان
    حجت الاسلام موسوی بیان کرد: از دیگر موردی که خانواده ها باید به آن توجه داشته باشند، نوع کفش فرزندانشان است که باید از لحاظ اندازه و ظاهری استاندارد باشد، در بعضی از مواقع مشاهده می شود جلوی کفش های دانش آموزان به صورت نوک تیز است که با وارد کردن صدمه به انگشتان آنها، در آینده این دسته از دانش آموزان با اختلال در راه رفتن مواجه می شوند.
    وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که امکانات تحصیلی و رفاهی در تمام مدارس به صورت یکسان توزیع نشده است، مشخص است که وضعیت رفاهی دانش آموزان در هر یک از آنها به گونه ای متفاوت است; بعضی مدارس از امکانات بهتری برخوردارند و نمی  توان یک قاعده کلی را در استان های کشور اعلام کرد.

نوشته شده در تاریخ شنبه 16 بهمن 1389 توسط سعیده خفاف
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

نظر سنجی

لینكستان

آمار سایتجاوا اسكریپت

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
سخنان بزرگان

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار