تبلیغات
مدرسه ی شاد
مدرسه ی شاد
مدرسه ای شاد برای دانش آموزان شاد

 شاید به خاطر داشته باشید هنگامی كه فرزندتان كودكی بیش نبود برای افزایش لغات او در هنگام شب برای او كتاب های داستان می خواندید و سعی می كردید هر كاری از دست‌تان برمی آید برای افزایش مهارت های یادگیری او انجام دهید..
اكنون كه فزدتان بزرگتر شده است نباید تصور كنید دیگر نیازی به شما ندارد و بهتر است بدانید نقش بسیار مهمی را در زندگی او ایفا میكنید و یا به عبارت دیگر موفقیت او در دستان شماست.بنابراین نباید از زیر بار این مسئولیت بزرگ شانه خالی كنید .آنچه كه معلمان فرزدانتان از شما انتظار دارند به شرح زیر است :
 
در طی روز 15 دقیقه را به او اختصاص دهید :
فكر می كنید مهمترین مشكل فرزندتان در مدرسه چیست؟ او در چه زمینه ای بیشتر به كمك شما نیاز دارد؟ در خواندن، دیكته، روش مطالعه و یا... بهتر است در این زمینه با معلم فرزندتان گفت و گو كنید و نظر او را نیز جویا شوید. برای پیشرفت او تنها كافی است روزانه 15 دقیقه با او در زمینه موردنظر كار كنید. حتی میتوانید این 15دقیقه را نیز به 3 دفعه در روز تقسیم كنید. 5دقیقه هنگام صبحانه، 5دقیقه در ماشین، 5دقیقه در هنگام شام. با این روش بعد از گذشت چند ماه به طور قابل ملاحظه ای شاهد پیشرفت درسی فرزندتان خواهید بود.
با مدرسه او در ارتباط باشید:
در مراسمی كه برای او مهم و باارزش است حتما شركت كنید. به عنوان مثال اگر فرزندتان در تیم ورزشی مدرسه عضو است برای دیدن او در مسابقات تعلل نورزید. سعی كنید حتما تاریخ این گونه مراسم را در تقویم خانوادگی خود یادداشت كنید تا به دلایل متععد آنها را فراموش نكنید. مهم نیست فرزندتان چند سال دارد او در هر سن و سالی كه باشد باز هم به حضور شما در مدرسه نیاز دارد و نباید به دلایل مشكلات زندگی از این امر مهم بپرهیزید.
نقاط ضعف او را قوت بخشید:
اگر فرزندتان در حد كلاس پیش نمیرود و وظایفی را كه معلم از او انتظار دارد به نحو احسن انجام نمی دهد به دنبال راهكارهایی باشید تا در منزل بیشتر بر روی همان نكات تاكید كنید. به عنوان مثال اگر قادر به آرام نشستن و متمركز شدن بر روی درس خود نیست، باید به دنبال چاره باشید و ابتدا با زیر نظر گذاردن اعمال و رفتار، خودتان مشكل را ریشه یابی كنید و از افراد متخصص در این امر یاری بطلبید و یا اگر فرزندتان عادت ندارد هر روز تكالیفش را سر موقع انجام دهد، این وظیفه شماست كه هر روز به طور مرتب او را چك كنید. بدیهی است كه شما با این عمل احساس مسئولیت را در او قوت می بخشید و او را به طور ناخودآگاه در مسیر صحیح یادگیری قرار میدهید.
سوالات خود را از معلم او بپرسید:
اگر نكته مبهم و یا سوالی در ذهن دارید حتما آن را با معلم فرزندتان مطرح كنید تا حای هیچ گونه شك و تردیدی در ذهنتان باقی نماند. مطمئن باشید با همین نكته بینی ها و ضحور فعال شما در مدرسه موفقیت فرزندتان را رقم خواهید زد.
الگوی فرزندتان باشید:
همانگونه كه می دانید شما تنها فردی هستید كه می توانید الگوی مناسبی برای فرزندتان باشید. هنگامی كه او متوجه شود شما به عنوان پدر و مادر فعالیت های مدرسه را جدی میگیرید و برای او و معلمش ارزش قائل هستید او نیز به طور ناخودآگاه نهایت تلاش خود را میكند. به علاوه، وقتی فرزندتان شاهد مطالعه روزانه شما به عنوان یك فرد بزرگسال باشد، او نیز سعی می كند از اوقات خود به بهترین نحو ممكن استفاده كند .
همانگونه كه مشاهده میكنید این شما هستید كه آینده فرزندان خود را می سازید، پس بیایید از همین لحظه نخستین قدم را بردارید و او را در مسیر صحیح زندگی قرار دهید.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 بهمن 1389 توسط سعیده خفاف
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

نظر سنجی

لینكستان

آمار سایتجاوا اسكریپت

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
سخنان بزرگان

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار